Vaše Výsledky testu:
Míra přehlcení je ABSOLUTNÍ

UPS. Dle testu se pohybujete v poli o hodnotách 75 - 100% míra přehlcení.

Jak tedy využívat sítě a nenechat se využívat?

1. Zastavení se a detox

Osvoboďte se od nekonečného scrolování sítěmi a nadechnete se.

Vedený Digitální detox je ideálním prvním krokem z přehlcení od sociálních sítí a vůbec moderní společnosti. 

Pomůže Vám zklidnit nervový systém, zbavit pocitu přehlcení, udělat mentální prostor pro nadhled a zlepšení schopnosti se soustředit. 

2. Úklid

Neustálé notifikace, neustále informace ze zdrojů, které nám nijak neslouží nebo dokonce škodí. Neustálý ruch.

Ty je třeba zkrotit a uklidt si své online prostředí. Protože nezodpovězené zprávy, zaplněný inbox a neustálé notifikace nám zabírají mentální kapacitu stejně jako například neuklizený šatník.

3. Definovat hranice

Zcela klíčové pro vědomé využívání sítí pro ty, kdo se propagují na sítích to, PROČ, JAK A KDY je využíváme.

Provedu Vás tímto procesem v programu Vědomých sítích, které jsou stavebním kamenem existence na sítích. 

 

Zvu Vás
na vedený Digitální detox

3 denní e-mailový program přímo na míru šitý pro ty, kdo pracují se sítěmi, propagují na sociálních sítích sami sebe nebo své projekty. A nechtějí na nich nechat duši.

Vyčistěte si hlavu a získejte nadhled
Zbavte se pocitu přehlcení
Znovu získejte schopnost se soustředit
Jaké benefity má digitální detox?
  • Zklidnění nervového systému a snížení pocitu přehlcení
  • Zlepšení schopnosti se soustředit
  • Čas a prostor na to, co jste chtěli už dlouho udělat a neustále na to nebyl čas
  • Větší pocit kontroly Vašeho času a denního programu a větší spokojenost z toho plynoucí
  • Prostor pro intuici a zajímavé myšlenky a vhledy
  • Ujasnění si priorit a lepší nadhled na svou situaci
  • Hlubší vnímání světa okolo
  • Hlubší propojení s lidmi 
Proč jít do vedeného Detoxu?
A nezkoušet to po Xté sám/sama?
  • Detox je vytvořen na míru těm, kdo potřebují a využívají digitální prostředí pro svou práci a tudíž je pro ně nefunkční strategie znějící pouze  “Nechoďte na sociální sítě!”
  • Detox jsem připravila tak, abyste byli schopni jít do hloubky svých návyků a uvědomili si, co chcete a potřebujete změnit ve vztahu k práci v on-line prostředí a na sítích
  • Detox je provázen otázkami a úkoly tak, abyste jej dokončili a měli ze sebe skvělý pocit
  • Nebudete jej odsouvat na “Až …” Jdeme do něj teď 

Jak Digitální Detox probíhá?

Detox probíhá 3 dny od pátku do neděle. Každé ráno v 5:00 Vám pošlu e-mail s úkoly a informacemi na daný den.

Doporučuji si e-mail přečíst jako první věc ihned ráno, abyste věnovali Detoxu náležitou pozornost a vzali si z něj co nejvíce.

Po zaplacení objednávky Vás zařadím do skupiny spoluDetoxářů na nejbližší možný pátek. Tedy, pokud se přihlásíte do pátku do 04:59. Pokud se přihlásíte později, budete součástí skupiny na následující týden.

Každý den Vás čekají otázky na zamyšlení a pozorování Vašeho chování a návyků během dne.

Přihlaste se na vedený Digitální Detox a začněte už tento pátek

"Detox je vytvořen na míru těm,
kdo potřebují a využívají digitální prostředí pro svou práci
a tudíž je pro ně nefunkční strategie znějící pouze
"Tak na ty sítě nechoďte!""

10 signálů

a důsledků, které má na Vás přehlcení onlinem a sociálními sítěmi

Roztěkaná pozornost a neschopnost se soustředit ve větších časových úsecích Zasednout za PC a vytvořit delší text, nerušeně číst knihu, či vykonávat jiný úkol je náročné. Několikrát nám mysl uteče k jiným aktivitám. Zejména je pak náročné se soustředit u úkolů, které je třeba udělat a nejsou zrovna naše nejoblíbenější. Zde je velké riziko sklouzávání do nečinnosti a neschopnosti plnit dlouhodobější cíle.

Zhoršení kvality spánku a usínání
Neschopnost večer uklidnit mysl a připravit se na spánek. Zejména návyk scrolování na Instagramu do noci. PS: Věděli jste, že k nočnímu scrolování máme sklony zejména v době, kdy nemáme velkou kontrolu nad svým časem během dne. A tak v noci scrolujeme Reels a sledujeme Netflix, v domnělé představě vlády nad svým časem a životem. Zdravím mamky ;).

Špatné svědomí při používání mobilního telefonu a času tráveném na sítích
Máte výčitky svědomí, když se díváte zpětně na to, kolik času jste strávili daný den na sítích? Říká se tomu digitální kocovina. Ups.


Pocity osamění a izolace v osobním i pracovním životě Pocit vyčlenění z určité komunity, společnosti, rodiny. Je totiž velký rozdíl mezi komunikací a kontaktováním. Kontaktováním je myšleno psaní zpráv bez možnosti přímého kontaktu s protějškem. Asi 80 % komunikace se odehrává neverbálně, a to nám zcela vymizelo ve zprávách a e-mailech. Komunikace se tak splošťuje na pouhé kontaktování a nám začíná v životě něco chybět. Psaní zpráv je totiž pouze náhražka za plnohodnou komunikaci v běžném životě. A její absence nám způsobuje pocity osamění.

Neschopnost se rozhoupat k aktivitě a následné výčitky svědomí, “že jsem nic zase neudělal/a” Množství zkonzumovaného obsahu nás přejede jako parní válec a paralyzuje nás. Vše bylo uděláno, vše bylo řečeno. Paralýza a vlastní neaktivita je zde. Tudíž se neumíte rozhoupat k jakékoliv činnosti spojené s vlastním projektem. Scénárista Christoper Nolan se vyhýbá v běžném životě digitálnímu prostředí a nenechá se při tvrobě jakkoliv vyrušovat. Vše tvoří zcela off-line. Vím, že jakmile mám nějaký větší kus práce před sebou, nekontroluji sítě, proto abych si nevyčerpala svou mentální kapacitu pro tvorbu.

Neustálý pocit zaneprázdněnosti a nestíhání v běžném životě Nejen faktického z důvodů zbytečného trávení času na sítích, ale i toho mentálního. Hodně informací jde dovnitř, ale mnohem méně ven. Tudíž tvoříme takový vnitřní přetlak. Tolik toho chci zvládnout, ale není na to čas. Jsem přehlcen.

Myšlení v kontextu sítí Co by se na ty sítě hodilo? Co by vypadalo pěkně na fotce? Budu dělat to, co bude vypadat dobře na sítích. Co by asi dostalo hodně likes?Život se točí okolo prezentace na sítích. A my myslíme v jejich kontextu. A tím nám utíká tolik důležitého.

Snížení schopnosti žít tady a teď a vychutnat si přítomný okamžik Sítě nám možňují být ihned někde jinde nebo skoro zároveň na více místech. A my pak nevnímáme, co je tady a teď.

Vytváření si předpokladů a z toho plynoucí frustrace a podrážděnost Například o tom, že všem se skvěle v podnikání daří a vydělávají 7-místné částky. Nebo také to, že všichni, kdo budou na pláži mají dokonalá těla. 😀 PS: Schválně se rozhlédněte okolo sebe, až budete na dovolené a udělejte si reality check!

Nutkavé kontrolování sítí a následné “kocoviny” Tedy negativní samomluva a negativní pocity o sobě samém: “Zase jsem nic neudělala”, “Zase jsem se zapomněla na sítích“. Tato samomluva má sebeujišťující tendenci a velmi rychle ji přijímáme za normu. Pokud tedy dlouhodobě o sobě přemýšlíte jako o někom, kdo nemá silnou vůli, cesta vede přes digitální detox.

Ahoj, jsem Lucie
a provedu Vás Digitálním Detoxem.

Nebojuju proti sociálním sítím. Naopak.
Pomáhám Vám sítě využít na 100 % tak, aby nevyužívaly ony Vás

Jsem online markeťačka a v roce 2022 jsem vytvořila kurzy jak efektivně využívat on-line marketing a sociální sítě, kterými prošlo více než 1500 lidí.

Během tohoto roku jsem si začala naplno uvědomovat, jak moc neefektivního času trávíme a jsme “nuceni” trávit na sítích.

A tak jsem se ponořila do studia sítí a jejich vlivu na náš nervový systém a psychiku a vytvořila jsem jsem první kola Detoxů a Vědomých sítí, kterými prošla více než stovka účastníků.

A těším se i na Vás.

Social Ikonky
Lucie Zárubová
Ahoj@luciezarubova.cz
+420 778 015 848
IČO: 06674542
Všeobecné obchodní podmínky
GDPR
Mentoring
Konzultace
Kurzy
Zdarma
Vědomé sítě
Onlinespravne.cz